Co jest dobre na wątrobę?

Wątroba jest narządem niezwykle istotnym z punktu widzenia poprawnego funkcjonowania całego organizmu. Zawsze gdy odczuwamy jakieś problemy i dolegliwości związane z pracą tego narządu warto rozważyć zmianę nawyków żywieniowych oraz zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej diety produktów mniej obciążających nasz układ trawienny produktów oraz stosować naturalne, ziołowe środki i preparaty wspomagające pracę wątroby.

Przeczytaj więcej na http://czysta-watroba.pl/jakie-ziola-oczyszczajace-watrobe-warto-pic/

Na co dzień wątroba jest niezwykle zapracowanym narządem i pełni w naszym organizmie szereg bardzo wielu istotnych funkcji. Jedną z najważniejszych jest jej rola w procesach oczyszczania i odtruwania całego organizmu oraz pozbywania się z naszego ciała toksycznych i szkodliwych substancji. Różnego rodzaju toksyny wprowadzamy do naszego organizmu wraz ze spożywanym pokarmem. Również i niektóre lekarstwa oraz uboczne produkty przemiany materii mogą w dłuższej perspektywie okazać się dla nas szkodliwe.

Zadaniem wątroby jest pozbywanie się takich substancji oraz ich neutralizacja. Oprócz tego wątroba jest magazynem, w którym na co dzień przechowywane są bardzo ważne dla naszego zdrowia substancje. W wątrobie magazynowany jest choćby glikogen pełniący wiele bardzo istotnych funkcji dla poprawnego funkcjonowania naszego metabolizmu. W wątrobie przechowywane są również witaminy z grupy A, D oraz B12. Tu także odkładane i gromadzone są przeróżne, ważne dla naszego zdrowia składniki mineralne. Wątroba pełni również bardzo istotną rolę w przetwarzaniu lipidów (tłuszczy), białek oraz węglowodanów.

W procesie trawienia wątroba ułatwia rozkład pożywienia poprzez produkcję żółci. Spożywanie dużej ilości tłustych pokarmów powoduje że wątroba pracuje praktycznie nieustannie. Podobnie ma się zresztą sprawa w przypadku metabolizmu alkoholu. To właśnie wątroba odpowiada za trawienie tego rodzaju substancji i ich rozkład w naszym organizmie.

Gdy wątroba zaczyna szwankować albo doskwierają nam różnego rodzaju bóle związane z wątrobą powinniśmy przede wszystkim odpocząć i stosować różnego rodzaju ciepłe okłady. Warto również sięgnąć po różnego rodzaju zioła, które poprawiają trawienie i łagodzą ból. – SPRAWDŹ RÓWNIEŻ Jak rozpoznać chorą wątrobę? – W sklepach zielarskich dostaniemy różnego rodzaju gotowe mieszanki ziół mogące pomóc w tego rodzaju dolegliwościach. Jednym z tego typu preparatów jest choćby Hepa Vitale, zawierający zioła na trzustkę i wątrobę.