Ostropest plamisty jak zażywać?

Ostropest plamisty to zioło stosowane w przypadku, gdy potrzebna jest lepsza regeneracja wątroby. W nasionach ostropestu znajduje się sporo substancji nazywanej sylimaryną. Sprawia ona, że niebezpieczne substancje nie przechodzą do wnętrza komórek wątroby. Wspomaga to proces regeneracji tego narządu nawet w takich przypadkach jak zatrucie groźnymi toksynami lub zakażenie wirusami, które powodują zapalenie wątroby. W jaki sposób powinno się zażywać ostropest plamisty, by otrzymać odpowiednie rezultaty?

Jak oczyścić organizm z toksyn za pomocą ziół? Nasion ostropestu plamistego nie można spożywać w całości. W takiej formie nie zostałyby przyswojone przez organizm. Jeśli ktoś posiada całe ziarna ostropestu plamistego, powinien zmielić je przed spożyciem. Według wielu osób to właśnie taka forma nasion ostropestu jest najzdrowsza. Zmielenie bezpośrednio przed spożyciem gwarantuje, że to ziele zadziała pozytywnie nie tylko na wątrobę. Zmielony ostropest można spożywać niemal w każdym produkcie, ponieważ nie ma on charakterystycznego smaku. Należy jednak pamiętać, by nie przekraczać trzech łyżeczek dziennie.

W sklepach i aptekach można dostać również zmielony ostropest plamisty. Taka forma jest wygodniejsza, jednak według niektórych osób taka forma jest uboższa między innymi o kwasy omega. Tak samo jak w przypadku świeżo mielonego ostropestu nie należy przekraczać trzech łyżeczek dziennie.

Kolejną postacią ostropestu plamistego są tabletki lub kapsułki. W tym drugim przypadku jest to zazwyczaj standardowy zmielony ostropest plamisty w wygodniejszej formie. Tabletki mogą zawierać zarówno sproszkowane nasiona ostropestu, jak i wyciąg z tej rośliny. Warto jest zwrócić na to uwagę przed zakupem. Zobacz jakie zioła warto pić na wątrobę: http://www.ziolonawatrobe.pl/jakie-ziola-na-watrobe/

Ostatnią formą preparatu z ostropestu plamistego jest olej. Można stosować go wewnętrznie, częściej jednak stosuje się go na skórę między innymi w celach kosmetycznych. Stosując olej z ostropestu wewnętrznie również nie należy przekraczać trzech łyżeczek.

Mielony ostropest jest składnikiem mieszanki Hepa Vitale, która wspomaga regenerację wątroby.