Ujędrnianie biustu po ciąży

Okres ciąży i karmienia piersią można uznać za czas naturalnego powiększenia się biustu. Nawet kontrowersyjnie zajście w ciąże podawane jest jako jedna z metod na wzrost rozmiaru piersi. Jednak jeśli przez cały ten, mimo wszystko wyczerpujący dla naszego organizmu okres nie będziemy stosować odpowiedniej pielęgnacji i działań zapobiegawczych to po zakończeniu karmienia możemy mieć kłopot z jędrnością i odpowiednim uniesieniem piersi.

Co zagraża piersiom w ciąży?

W trakcie tych, bądź co bądź wyjątkowych 9 miesięcy nasze piersi narażone są na silny wzrost i rozciąganie. Powiększa się masa naszego ciała, co jest całkowicie normalne, rosną też piersi. Dodatkowo na skutek działania hormonów gruczoły mleczne przygotowują się do wykarmienia dziecka. Konsekwencją tego może być wystąpienie rozstępów. Piersi stają się nabrzmiałe i znacznie większe niż dotychczas.

Skóra w tym okresie wymaga specjalnej pielęgnacji więc aby zachować jędrność i uniknąć jak największej ilości rozstępów używaj kremów przeznaczonych do pielęgnacji piersi dla kobiet w ciąży. Do delikatnego masażu sprawdzi się również zwykła oliwka dla niemowląt oraz serum ujędrniające Frashe.

Karmienie piersią a jędrne piersi

W czasie karmienia dziecka  będzie ci się wydawało, że ujędrnianie biustu nie jest ci już potrzebne. Wypełnione pokarmem piersi wydają się duże, czasem wręcz opuchnięte. Sytuacja nieznacznie zmienia się po nakarmieniu, aby potem znów powrócić do takiego stanu. Jednak w tym czasie nie warto bagatelizować odpowiedniej pielęgnacji. W aptece możesz nabyć specjalne maści/ kremy, którymi nawet karmiąc dziecko możesz bezpiecznie smarować okolice brodawek. W drogeriach są dostępne kremy do piersi kobiet karmiących, których składniki nie przenikną do pokarmu i nie będą stanowiły żadnego zagrożenia dla dziecka. Tu polecamy krem na jędrność biustu Frashe.

Sprawdź jakie tabletki na biust stosować skończeniu karmienia piersią!

Warto również delikatnie masować piersi strumieniem wody pod prysznicem, oraz w czasie wycierania się za pomocą ręcznika – ale nie uciskaj zbyt mocno. Zawsze na zakończenie karmienia jedną kroplę mleka rozsmaruj wokół brodawki, aby zadbać o nią. Będzie dzięki temu lepiej nawilżona i odżywiona, jak również mniej narażona na pęknięcia w czasie karmienia.

Gdy skończysz karmić…

Gdy zdecydujesz się z jakichkolwiek przyczyn zakończyć karmienie piersią warto rozpocząć wzmożoną pielęgnację piersi. Teraz nie musisz się już obawiać, że coś co naniesiesz na skórę zaszkodzi dziecku, Więc stosuj kremy, masaże i ćwiczenia. W przeciwnym razie właśnie w tym czasie zaczniesz stopniowo odczuwać skutki grawitacji i utraty pokarmu, jak również tego jak silnie w wyniku ciąży oraz karmienia rozciągnęła się skóra w obrębie twoich piersi. Nie pozwól sobie na to i zadbaj o maksymalne ujędrnianie biustu.
Zobacz, jakie sposoby poleca kobieta.dziennik.pl