Czy powiększanie piersi boli?

Bardzo często uznajemy, że jedynym skutecznym sposobem na osiągnięcie oczekiwanego rozmiaru piersi jest zdecydowanie się na ich chirurgiczne powiększenie czyli wszczepienie implantów. Z pewnością jest to dość obciążająca operacja, którą wykonuje się w pełnej narkozie, stąd pojawia się ryzyko i obawy. W wielu miejscach mamy również możliwość obejrzenia nieudanych efektów operacji, gdy np. jakaś kobieta chciała oszczędzić i wyjechała za granicę aby przeprowadzić procedurę mniejszym kosztem. Dlatego warto odpowiednio przygotować się merytorycznie zanim postanowimy poddać się operacji.

Operacyjne powiększanie piersi

Wszczepienie sylikonowych implantów daje możliwość znacznego powiększenia piersi, wyrównania ich rozmiarów. Możemy poczuć się pięknie i kobieco. W pierwszej kolejności musimy znaleźć lekarza i klinikę, w której zdecydujemy się wykonać zabieg. Ważne będzie doświadczenie i pozytywne rekomendacje.

Wówczas możemy umówić się na wstępną konsultacje z chirurgiem plastycznym. Porozmawiamy z nim o naszych oczekiwaniach wobec operacji, a on wskaże nam jakie efekty może osiągnąć. Kolejna będzie konsultacja z anestezjologiem, który będzie dokonywał znieczulenia do operacji. Niektóre kliniki praktykują również rozmowy swoich pacjentów z psychologiem, gdyż ingerencja chirurgiczna jest ostatecznym rozwiązaniem i trudnym do odwrócenia, chcą więc mieć pewność, że pacjentki zdają sobie sprawę z konsekwencji i ryzyka jakie ponoszą.

Pamiętajmy, że operacja plastyczna to nie jedyne wyjście. Dobrym rozwiązaniem jest najpierw sprawdzić metody tradycyjnekremy ujędrniające (np. Frashe) czy masaże, a później, jeśli te metody nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, zastanowić się nad ewentualnym zabiegiem.

Jak przebiega zabieg?

Powiększanie piersi z zastosowaniem wszczepianego pod tkankę gruczołową lub mięsień piersiowy sylikonowego implantu zajmuje około godziny doświadczonemu chirurgowi plastycznemu.  Nacięcia wykonuje się pod piersią aby późniejsze ewentualne blizny były możliwie jak najmniej widoczne. Chirurg umieszcza implant a zaplanowanym miejscu i zszywa ranę używając samowchłanialnych szwów, w innym razie należy je usunąć po upływie dwóch tygodni.

A po operacji? Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Niezależnie od tego czy rany się już zagoiły czy też nie przez całą dobę przez okres co najmniej 6 tygodni od operacji należy nosić stanik podtrzymujący i formujący biust. Jednocześnie zakazane jest spanie w pozycji na brzuchu oraz dźwiganie. W pierwszych tygodniach na piersiach może być widoczny obrzęk, zasinienia, mogą również słabiej reagować na dotyk. Ostateczną formę piersi i całkowite zagojenie się ran uzyskujemy po upływie 2-3 miesięcy.

Ile kosztuje operacja piersi?

Za operację powiększania piersi zapłacimy najczęściej od 10 do 20 tysięcy złotych. Dokładna cena uzależniona jest od kliniki i lekarza na jakie się zdecydujemy, jak również od wielkości zastosowanych implantów.

Czy powiększanie piersi jest bolesne?

Operacja piersi jest obciążająca dla naszego organizmu. Dodatkowo silnie ingeruje w tkanki, które wyróżniają się u większości pań znaczą tkliwością i wrażliwością nawet na dotyk. Bezpośrednio po operacji, jak i przez około tydzień po niej możemy więc odczuwać ból w obrębie piersi. Zawsze można jednak zgłosić taki stan lekarzowi, który zaleci odpowiednie leki łagodzące te dolegliwości.

Bibliografia:

1.Mu D.L., Luan J., Mu L., Breast augmentation by autologous fat injections grafting: management and clinical analysis of complications, 2009

Serum ujędrniające do piersi FRASHE.
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW ✅ Ujędrnienie piersi
✅ Efekt powiększenia piersi
Poznaj świetne serum do biustu FRASHE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 600 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producentarecenzja na portalu WP.PL

6 odpowiedzi na “Czy powiększanie piersi boli?”a

  1. Przyznam szczerzę , że marzy mi się taka operacja powiększenia biustu, ale zwyczajnie mnie na nią nie stać. Na razie stosuję kremy ujędrniające i powiększające piersi , i jakieś drobne efekty są, ale to jeszcze nie to co bym chciała.

  2. Przyjaciółka powiększyła sobie operacyjnie piersi i mówiła , że ból jest znośny . Podziwiam, ja się boję bólu wiec zostaje tylko przy kremach powiększających do biustu .

    1. Mam to samo. … Kupilam Frashe i suplementy i powiem wam że po 4 tygodniach już widac poprawe. Ładny i dobry stanik też dużo daje 😉

  3. Najpierw na konsultacje
    Potem wybrać DOBREGO lekarza z certyfikatami i w ogóle
    Przecież to jest operacja… Poza tym implanty też muszą być dobrej jakości. Potem to się odkształca, jakieś się robią dziwne dołki jak sobie wszczepisz cos słabego.. Trzeba z rozwagą robic. Kobiety czasami przesadzaja, tez ida do chirurga i nagle z A chcą zrobic D. A przecież nawet kręgosłup nie jest przyzwyczajony do takiego balastu. MA SAK RA!!

  4. No, ja też na żadne silikony bym się nie zdecydowała. Dla mnie krem ujędrniający do biustu wystarczy, chociaż na efekty to prawda trzeba poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *