Jak rozpoznać hemoroidy?

Hemoroidy to problem, z którym boryka się, co drugi Polak i nadal jest to wstydliwa dolegliwość, gdyż nie każdy z tym problemem przychodzi do lekarza. To z kolei sprawia, że na hemoroidy choruje się latami i często leczy się preparatami, które nie przynoszą oczekiwanych efektów. Jednym ze skuteczniejszych preparatów ziołowych, który można stosować na żylaki odbytu, jest Procto Vitale, dzięki któremu łatwo można pozbyć się hemoroidów, a więc też uciążliwego bólu, pieczenia i swędzenia. Do niedawna stosowano tylko zabiegi operacyjne, co było bardzo bolesne, ale teraz wszystko się zmieniło.

Czy to hemoroidy?

Jeśli zauważy się u siebie objawy hemoroidów, warto jak najszybciej udać się do lekarza, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i szczegółowych badań będzie mógł potwierdzić chorobę. Takie badania robi się również po to, aby wykluczyć inne choroby dolnego odcinka przewodu pokarmowego, np. raka jelita grubego albo jakieś choroby zapalne. Dlatego wykonywane są badania proktologiczne:

 • rektoskopia,
 • anoskopia,
 • kolonoskopia

Rektoskopia i anoskopia to badania, które trwają bardzo krótko, a wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Polegają na tym, że przez odbytnicę wprowadza się wziernik, a to pozwoli zobaczyć i dokładnie obejrzeć hemoroidy, a także kanał odbytu. Zobacz najpierw jak rozpoznać hemoroidy?

Natomiast kolonoskopia jest badaniem, które daje więcej możliwości, a podczas jego wykonywanie pacjent musi leżeć na lewym boku. Tutaj, również przez odbytnicę, wprowadza się endoskop, dzięki któremu możliwe jest zbadanie całego jelita grubego. Takie badanie przeważnie trwa dwadzieścia minut i można je wykonać w krótkim znieczuleniu ogólnym. Jak można leczyć hemoroidy samemu? Sprawdź maści i czopki http://hemoroidy-zewnetrzne.pl/skuteczny-lek-hemoroidy-czopki-masc/

Jak pokonać hemoroidy?

Hemoroidy to poważny problem, którego nie należy lekceważyć, a jeżeli chce się im zapobiec, to warto wprowadzić kilka zasad, np.

 • urozmaicona dieta, która jest bogata w błonnik i produkty zbożowe;
 • picie dużej ilości płynów;
 • odpowiednia dawka ruchu;
 • należy unikać noszenia ciasnej odzieży;
 • ale też unikać potraw, które mogą wywołać podrażnienie albo pobudzenie jelit, np. pikantne potrawy, alkohol, kawa, herbata.

Serum ujędrniające do piersi FRASHE.
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW ✅ Ujędrnienie piersi
✅ Efekt powiększenia piersi
Poznaj świetne serum do biustu FRASHE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 600 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producentarecenzja na portalu WP.PL

4 odpowiedzi na “Jak rozpoznać hemoroidy?”a

 1. Ja słyszałam , że na hemoroidy najlepsze są nasiadówki z ziół. Nie wiem ile w tym prawdy bo jeszcze nie próbowałam.

  1. To prawda, zioła są super. Ja Kupiłam Procto Vitale i rzeczywiści emoje doleglowości zmniejszyły się. Poz a tym to jest bezpieczne na pewno bardziej niż tabletki.

 2. No, też miałam i to prawda, ból jest nie do zniesienia 🙁 Mi pomogła operacja, bo trochę za późno poszłam do proktologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *