Pielęgnacja biustu – na co zwrócić uwagę?

Każda kobieta chce, by jej piersi były piękne i zadbane. Czy jest to proste zadanie? Pielęgnacja biustu to ważny temat, ponieważ dzięki niej, oprócz jego ładnego wyglądu, dba się przede wszystkim o własne zdrowie. Kobiece ciało przeżywa sporo zmian – miesiączki, zachodzenie w ciążę, gwałtowne zmiany hormonalne, utrata bądź zwiększenie wagi i wiele innych – wszystkie przyczyniają się do wyglądu biustu i jego kondycji.

Od kiedy zacząć pielęgnację biustu?

Jeżeli zależy nam na dobrym wyglądzie naszego dekoltu, należy postarać się o jego systematyczną pielęgnację. Często zadawane jest pytanie: kiedy warto zacząć? Co jest takim sygnałem wskazującym na konieczność rozpoczęcia pielęgnacji piersi? Najbardziej alarmujące są niekorzystne zmiany w wyglądzie piersi – spadek ich jędrności, obwiśnięcie, brak pełności, zmiana kształtu. I owszem, wtedy KONIECZNOŚCIĄ jest pielęgnacja biustu i dekoltu. Zacząć należy jednak najlepiej jeszcze wtedy, kiedy nie widzimy niczego, co mogłoby się nam nie spodobać. Uznaje się, że regularną pielęgnację piersi powinno rozpocząć się po 20. roku życia, by w przyszłości zapobiec, w miarę możliwości, znacznemu pogorszeniu wyglądu.

W jaki sposób zatem pielęgnować piersi? Sposobów jest wiele, niektóre prostsze, niż mogłoby się wydawać!

  1. Terapia pod prysznicem – tak, tak, to naprawdę działa! Prysznic ze zmianą temperatury wody naprawdę pomaga ujędrnić ciało, a co za tym idzie, biust również! Należy skierować strumień zimnej wody na piersi i wytrzymać tak przez kilkanaście sekund. Następnie zmienić wodę na ciepłą na kilkanaście sekund. Temperaturę wody należy zmienić kilka razy. Skóra będzie dostosowywać się do zmiany warunków, przez co stanie się bardziej sprężysta i jędrna. Pielęgnacja w domu może być bardzo prosta!
  2. Masaże – ten rodzaj pielęgnacji jest najprostszy i prawdopodobnie najprzyjemniejszy. Kto nie lubi masaży? Działa odprężająco, ponadto w przypadku biustu może sprawić, że zostanie on optycznie powiększony, a skóra stanie się bardziej sprężysta. Ta pielęgnacja biustu w domu i gabinecie kosmetycznym potrafi dać fenomenalne efekty, a w dodatku 100% przyjemności!
  3. Kremy – pielęgnacja biustu w ciąży to najczęściej stosowanie różnego rodzaju kremów na przykład przeciw rozstępom na biuście i w celu poprawy jędrności piersi, jednak nie jest to metoda zarezerwowana tylko dla kobiet w ciąży. Z tego rodzaju pielęgnacji może korzystać każda pani. Kremy często zawierają składniki aktywne do pielęgnacji biustu, które mają właśnie poprawić jędrność biustu, czasem także powiększyć go. Dodatkowo opóźniają procesy starzenia. Jest mnóstwo rodzajów kremów – warto wybierać te najbardziej naturalne i mające w swoim składzie kolagen, który doskonale wpływa na sprężystość skóry. Pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetycznym zawsze jest stosowana przy użyciu kremu – skoro stosują to fachowcy, z pewnością jest to sprawdzona i dobra metoda pielęgnacji!

Jeżeli będziemy stosować powyższe metody regularnie, naprawdę kondycja biustu może być świetna! Opóźnimy procesy starzenia, biust stanie się bardziej podniesiony, co za tym idzie – jędrny, a także optycznie da efekt powiększenia. Pozwoli to również na zachowanie zdrowego biustu. Dekolt będzie się świetnie prezentował, a każdy wokół będzie zazdrościł pielęgnacji, która daje tak wspaniałe efekty. Systematyczność jest jednak podstawowym warunkiem, by cieszyć się tymi wszystkimi efektami.

Kobiety, które chcą się czuć dobrze w swoim ciele i mieć pewność, że robią wszystko, co w ich mocy, by zachować piękny i zdrowy wygląd swojego biustu, koniecznie powinny pielęgnować swój biust. Oprócz pięknego wyglądu zyskają coś jeszcze – pewność siebie i zadowolenie.

Bibliografia:

1. Heden P, Sellman G, Wachenfeldt M, Olenius M, Fagrell D., Body shaping and volume restoration: the role of hyaluronic acid, 2009

2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

3. Brett E., Chung N., Leavitt W.T., Momeni A., Longaker M.T., Wan D.C., A Review of Cell-Based Strategies for Soft Tissue Reconstruction, 2017

4. Chong M.H., Cosmetic firming formulation, 2000

5. Stanek J., Wochner M., Current and Future ‘Body-sculpting’ Cosmetics, 2015

Serum ujędrniające do piersi FRASHE.
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW ✅ Ujędrnienie piersi
✅ Efekt powiększenia piersi
Poznaj świetne serum do biustu FRASHE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 600 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producentarecenzja na portalu WP.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *