Powiększanie piersi – vademecum

Piersi powiększa się chirurgicznie już od drugiej połowy XX wieku. Pierwsze próby wykonania takiego zabiegu z użyciem implantów silikonowych miały miejsce w latach 60-tych XX wieku. Od tamtego czasu medycyna estetyczna rozwinęła się, a wraz z nią – metody umożliwiające powiększanie biustu. Dlaczego jednak kobiety decydują się na powiększanie piersi? Czy możliwe jest powiększanie biustu bez operacji?

Po co powiększa się piersi?

Powodów, dla których kobiety decydują się na zabieg, jest wiele. Nie zawsze są związane tylko i wyłącznie z chęcią poprawienia wyglądu, chociaż jest to jeden z głównych powodów. Każda kobieta chce poczuć się pewnie i komfortowo we własnym ciele, dlatego często decyduje się na powiększenie biustu.

Oto kilka innych powodów, dla których przeprowadzane są zabiegi:

 • znaczna asymetria piersi – małe dysproporcje między prawą a lewą piersią występują naturalnie u większości kobiet. U niektórych różnica ta jest jednak bardzo widoczna, co może skutkować obniżeniem pewności siebie i dyskomfortem.
 • rekonstrukcja piersi – w przypadku, w którym kobieta traci piersi w skutek choroby, zazwyczaj wykonuje się zabieg rekonstrukcji pierwotnej (bezpośrednio po mastektomii) bądź wtórnej (1-2 miesiące po zabiegu).
 • poprawa wyglądu piersi po przebytej ciąży i karmieniu – piersi w trakcie ciąży mogą ulec różnym deformacjom, zarówno zmniejszeniu jak i powiększeniu, niekoniecznie w sposób, który podoba się kobiecie.

Metody powiększania piersi

Ze względu na rodzaj wypełnienia implantów, dzieli się je na silikonowe, dużo częściej używane, i wypełnione solą fizjologiczną. Na popularności zyskuje również powiększanie biustu własnym tłuszczem, polegające na pobraniu tkanki tłuszczowej na przykład z ud bądź fałdy brzusznej i przeszczepieniu jej, po wcześniejszej obróbce, do piersi. Zabiegi te są wykonywane w całkowitej narkozie i nie każdy może się im poddać. Wiążą się również z ryzykiem powikłań.

Oprócz wyżej wymienionych metod inwazyjnych, możliwe jest bezoperacyjne powiększanie biustu. Oto alternatywne dla zabiegów metody powiększania biustu:

 • Jedną z opcji jest powiększanie biustu kwasem hialuronowym. Efekt uzyskany w ten sposób nie jest permanentny. Sam zabieg trwa około 45 minut i efekt widoczny jest natychmiast. Sposób ten uważany jest za bezpieczniejszą alternatywę dla wszczepienia implantów.
 • Inny sposób na naturalne powiększanie biustu to suplementacja preparatami zawierającymi kozieradkę, koper włoski i czerwoną koniczynę bądź picie herbatek na bazie owych ziół. Efekt jednak może nie być zadowalający.
 • Naturalne metody powiększania biustu to także masaże, peelingi i ćwiczenia fizyczne. Odpowiednio dobrane i stosowane wystarczająco często, mogą przynieść satysfakcjonujące efekty.
 • Warto również rozważyć krem powiększający do biustu. Wiele kobiet decyduje się na jego stosowanie, a w internecie znaleźć można wiele pozytywnych ocen takiego rozwiązania.

Biorąc pod uwagę za i przeciw metod inwazyjnych i nieinwazyjnych, można dojść do wniosku, że używając krem na powiększenie biustu i stosując ćwiczenia, działamy na korzyść zarówno organizmu jak i portfela.

Jak dobrać kremy i ćwiczenia?

Dzięki ćwiczeniom, biust będzie wydawał się większy przez to, że się on uniesie i będzie wydawał pełniejszy. Porad co do ćwiczeń najlepiej szukać na siłowni i u trenerów personalnych, jednak wykonując samemu pompki, motylki czy wyciskania hantelek, równie dobrze można zadbać o piersi.

Stosując wszelkiego rodzaju kremy, efekty zauważyć można dopiero po czasie. Należy pamiętać, że zmiana nie będzie diametralna, a efekt powiększenia będzie bardziej optyczny – poprawie ulegnie jędrność skóry i jej kondycja, przez co piersi wydawać się będą większe. Wybierając krem dla siebie warto zwrócić uwagę na jego konsystencję i skład.

Jak widać, powiększenie piersi nie zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami, zabiegami chirurgicznymi i bliznami. Chcąc czuć się bardziej pewną siebie, równie dobrze można zdecydować się na metody naturalne.

Bibliografia:

1.Champaneria M.C., Wong W.W., Hill M.E., Gupta S.C., The evolution of Breast Reconstruction: A Historical Perspective, 2012
2.Hlava B., Stary F., Pospisil F., Rośliny kosmetyczne, 1984
3.Fanous N, Tawilé C, Brousseau V.J., Minimal inframammary incision for breast augmentation, 2008

Serum ujędrniające do piersi FRASHE.
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW ✅ Ujędrnienie piersi
✅ Efekt powiększenia piersi
Poznaj świetne serum do biustu FRASHE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 600 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producentarecenzja na portalu WP.PL

7 odpowiedzi na “Powiększanie piersi – vademecum”a

 1. Tylko raz piłam kozieradkę i .. .
  Nigdy więcej tego nie zrobię hehe
  Wolę wydać więcej na kremy do biustu niż się zmuszać do takiego paskództwa

  1. Smak specyficzny 😀 zapach zresztą też 🙂 ale ja wolę na 2 fronty – piję, robię masaże i jeszcze Frashe zamówiłam 🙂 oby mój biust był pełniejszy od tego

 2. Może mi pwoiecie czy po takich masażach i zabiegach powiększających biust ale takich mniej inwazyjnych to czy można odrazu stosować jakieś balsamy itd bo zapomniałam zapytać babeczki .

 3. No własnie i to są prawdziwe powody przez które powiększa się piersi a nie jakieś tam mody czy chęć przypodobania się facetowi.. ;/

 4. Kiedyś kupowałam wiele tabletek na powiększenie biustu ale żadne nic nie podziałały. Potem przerzuciłam się na kremy i raz było lepiej raz gorzej ale dobrze zadziałał ten krem Frashe. Szkoda tylko że go trzeba zamawiać i czekać aż przyjdzie bo zawsze zapomnę i kilka dni mam przerwy a to zawsze niekoniecznie dobrze robi na biust ..
  Dodatkowo wykonuję ćwiczenia minimum 3 x w tyg.
  Zaczęłam w ogóle wszystko od wizyty u brafiterki która dobrała mi stanik to od razu wyglądałam inaczej (mega polecam).

  1. Do pół roku się efekt utrzyma 🙂 Jeżeli masz fundusze to warto. Ale naturalnymi sposobami na jędrny biust też możesz zrobić wiele dobrego, tylko musisz być systematyczna 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *