Ujędrnianie biustu – jak poprawić jędrność piersi?

Biust uważany jest za nieodłączny atrybut kobiecości. Być może dlatego kobiety przywiązują do niego sporą wagę. Bez względu na to, czy piersi są drobne czy raczej większe, istotną ich cechą jest jędrność. Jeżeli ten aspekt jest zachwiany, to wygląd biustu może stać się nieatrakcyjny i mocno obniżyć zarówno samoocenę kobiety, jak również to, jak postrzegają ją inni. Dlatego też ujędrnianie biustu jest w dzisiejszych czasach popularne i bardzo ważne dla wielu kobiet.

Co może powodować obniżenie jędrności skóry?

Przyczyn utraty jędrności skóry może być wiele. Na niektóre nie mamy bezpośredniego wpływu. Od pewnego wieku skóra w sposób naturalny traci elastynę, przez co jej jędrność spada. Mają tu znaczenie uwarunkowania genetyczne, ale również tryb życia. Starzenie się skóry przyspiesza życie w ciągłym stresie i brak odpowiedniej ilości snu, więc wyeliminowanie tych czynników może opóźnić, spowolnić starzenie się organizmu, w tym skóry. Kolejny aspekt, na którego występowanie zbyt dużego wpływu nie mamy to menopauza, która przez zmianę gospodarki hormonalnej w organizmie wpływa również negatywnie na jędrność piersi. Podobnie w trakcie ciąży i karmienia piersią, z powodu zmian hormonalnych a także po prostu z powodu ciągłej zmiany ich objętości skóra na piersiach ulega rozciąganiu.

Kiedy kobiety zmieniają w szybki sposób wagę, to znaczy tyją lub chudną gwałtownie, skóra jest wystawiona na dosyć mocne wyzwanie i nie zawsze sobie z tym radzi, powodując występowanie obwisłości piersi. Niewłaściwa dieta, brak nawodnienia organizmu, czy brak odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych może również powodować spadek elastyczności skóry i włókien w piersiach, przez co ujędrnianie biustu może stać się koniecznością. Dlatego odpowiednia zdrowa dieta i dbanie o właściwą ilość płynów spożywanych na co dzień może zapobiec występowaniu problemów ze skórą.

Wbrew pozorom nawet brak aktywności fizycznej ma wpływ na wiotką skórę piersi, dlatego umiarkowana aktywność czy odpowiednio dobrane ćwiczenia zapobiegają utracie elastyczności i problemów z opadaniem piersi. Ważne jest również dbanie o skórę biustu w lecie – nie wystawianie jej na nadmierną ekspozycję słoneczną i odpowiednie zabezpieczanie balsamami z wysokim filtrem UV. Ten obszar ciała jest bardzo delikatny i poparzenie słoneczne może gwałtownie przyspieszyć starzenie się skóry, a co za tym idzie, utratę jej elastyczności. Podobnie wygląda sprawa zbyt gorących kąpieli i pryszniców.

Sposoby na ujędrnianie biustu

Co możemy zrobić, jeżeli mimo wszystko pojawił się problem z jędrnością piersi i zależy nam na jego wyeliminowaniu? Jest wiele metod na ujędrnianie biustu, niektóre można stosować na co dzień w domu, inne wymagają wizyty w salonie kosmetycznym. Na ujędrnianie biustu zabiegi umożliwiają zwykle nieco szybsze efekty niż regularne i codzienne stosowanie kremów, masaży czy ćwiczeń, niemniej w każdym przypadku jeżeli nie postawimy na dbanie o siebie, zapobieganie i codzienną pielęgnację, działania sporadyczne niewiele dadzą. Przyjrzyjmy się zatem sposobom pomagającym odzyskać jędrność piersi:

 • kremy ujędrniające do biustu – delikatne wsmarowywanie, wklepywanie lub masowanie piersi a czasem także ich okolic odpowiednimi środkami może uelastycznić skórę, odpowiednio ją nawilżając i odżywiając, a także poprawiając mikrokrążenie. Kremy posiadają często naturalne wyciągi, witaminy i minerały wpływające na odżywienie skóry i jej właściwe napięcie, a także oczyszczenie. Mogą mieć postać żelu, mleczka, balsamu, kremu czy serum. Aby dostrzec wymierne efekty, konieczne jest ich regularne stosowanie.
 • masaż ujędrniający do biustu – różne techniki masażu, obejmującego nie tylko same piersi, ale również ich okolice doskonale wpływają na jędrność, ale również odprężenie, przy okazji pomagają wyczuć ewentualne zmiany w piersiach mogące mieć podłoże chorobowe. Często podczas masażu stosujemy kremy na ujędrnienie biustu, co poprawia skuteczność masowania jak i działania kremu. Jednym ze sposobów na masaż to strumienie wody o zmiennej temperaturze, które można wykonać przy okazji brania prysznica. Istnieją również elektryczne masażery – elektrostymulatory.
 • zabieg ujędrniania biustu – w gabinetach kosmetycznych mamy dostępny cały wachlarz zabiegów ujędrniających biust. Można wybierać wśród metod bazujących na odżywczych maskach różnego typu, leczeniu światłem, zimnem, czy mikrodermabrazji, czyli złuszczaniu różnymi metodami. Wszystkie mają intensywne działanie, ale by dały wymierne efekty należy je powtarzać i najlepiej łączyć z domowymi metodami.
 • ćwiczenia na ujędrnianie biustu – jak już zostało wspomniane, odpowiednia ilość aktywności fizycznej może zapobiec problemom z obwisłym biustem. Są jednak dodatkowo specjalne zestawy czy nawet całe programy ćwiczeń poprawiających jędrność piersi. Trzeba ćwiczyć regularnie, ale także należy zwrócić uwagę by nie przesadzić z wysiłkiem fizycznym, by nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego.

Jak widać, czynności poprawiające jędrność biustu nie muszą być czasochłonne ani trudne, wcale też nie muszą wiele kosztować. Ujędrnianie biustu, jeżeli tylko odpowiednio do tego podejdziemy, może być codziennością, nie zajmować dodatkowej ilości czasu, jeżeli wpleciemy je w czynności życia powszedniego. Dla przykładu w trakcie prysznicu wykonamy masaż strumieniem wody, a potem podczas wmasowywania balsamu do ciała na biust nałożymy krem ujędrniający do biustu np. Frashe.

Zwykle, aby skutecznie wyeliminować problem trzeba działać kompleksowo, czyli stosować kilka metod jednocześnie. Ważne jest, aby ujędrnianie biustu było działaniem codziennym, stało się po prostu rytuałem. Jeżeli odzyskamy pożądaną jędrność piersi, nadal powinnyśmy o nie szczególnie dbać, gdyż jest to wyjątkowo delikatna część ciała. Ponadto zapobieganie utraty jędrności skóry, w tym także piersi, pozytywnie wpłynie na cały nasz organizm i jakość życia, dlatego warto dokonać zmian w codziennej diecie czy czynnościach mogących osłabić skórę, by wyeliminować te czynniki, na które mamy wpływ, a osłabić te, na które wpływ mamy jedynie pośrednio.

Bibliografia:

1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
2. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994
3. Talib N., Piękna bez skalpela, 2016
4. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002

Serum ujędrniające do piersi FRASHE.
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW ✅ Ujędrnienie piersi
✅ Efekt powiększenia piersi
Poznaj świetne serum do biustu FRASHE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 600 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producentarecenzja na portalu WP.PL

6 odpowiedzi na “Ujędrnianie biustu – jak poprawić jędrność piersi?”a

 1. Jest mnóstwo przyczyn złego wyglądu biustu.. Przecież na ich nieciekawy wygląd wpływa nawet to , że się garbimy.. wtedy wgl całe się prezentujemy źle i od takich drobnych rzeczy powinnyśmy zacząć ….

 2. Myślicie że takie zabiegi ujędrniania biustu są bolesne i że mogę sobie na nie pozwolić jeśli niedawno zakończyłam karmienie piersią? Nie chce zaszkodzić sobie jakimś zabiegiem.. Fakt nie lubię swojego biustu no ale poprawa wyglądu piersi jest mniej ważna niż zdrowie..

  1. Musiałabyś spytać kosmetologa bo może być tak że nie ma żadnych przeciwwskazań ale może być też tak że specjalista na razie jeszcze ci zabroni wtedy będziesz musiała zacząć od takich domowych zabiegów ujędrniających piersi jak masaże i kremy do ujędrniania biustu .

 3. Kobietki sądzę że na spokojnie mogę polecić ten kremik Frashe . Czy on powiększył mi piersi ?
  Nie no bo żadne krem tego nie zrobi. ale wyglądają na pełniejsze, bo są bardziej jędrne i rozstępów tak nie widać. Stosuję go od ponad 3 miesięcy i już chciałam rzucić w cholerę ale mąż powiedział mi (zupełnie nienamówiony do tego ani nic) że mam taki ładny dekolt ,że coś się zmieniło itd. Potem już sama zaczęlam zauważać różnicę i stwierdziłam że nie ma co się poddawać 😀

 4. wg. mnie to też jak komuś waga się waha albo bierze jakieś tabsy hormonalne może mieć inny wygląd piersi niż ten kto ma normlaną sytuację i stabilny stan zdrowia że tak powiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *